Na skrátenej trati Super-G v St. Moritzi zvíťazila Vonnová

08.12.2012 Celý región

St. Moritz 8. decembra (TASR) – Americká lyžiarka Lindsey Vonnová zvíťazila v sobotňajšom Super-G v rámci SP v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Držiteľka veľkého glóbusu z uplynulej sezóny zvládla trať, ktorú skrátili pre nepriaznivé poveternostné podmienky, za 1:02,71 min pred druhou Slovinkou Tino Mazeovou (+0,37 s) a na tretej priečke skončila ďalšia Američanka Julia Mancusová (+1,01).

Preteky, naplánované na 11.30 h, sa napokon uskutočnili, no so štartom na náhradnom mieste a so skrátenými intervalmi medzi štartujúcimi. V hornej časti pôvodne plánovanej trate bola znížená viditeľnosť, ku ktorej sa pridal i silný vietor.

Pre dvadsaťosemročnú lyžiarku to bolo už štvrté tohtosezónne a celkovo 57. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára. Vonnovej tak chýba na vyrovnanie rekordu Rakúšanky Annemarie Moserovej-Pröllovej (62) iba päť triumfov.

V celkovom poradí je na čele stále Mazeová s 577 bodmi pred druhou Mariou Höflovou-Rieschovou (414 b) a na treťom mieste figuruje Vonnová (410).

výsledky:
1. Lindsey Vonnová (USA) 1:02,71 min, 2. Tina Mazeová (Slo.) 1:03,08, 3. Julia Mancusová (USA) 1:03,72, 4. Fabienne Suterová (Švaj.) 1:03,98, 5. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 1:04,02, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 1:04,16, 7. Tessa Worleyová (Fr.) 1:04,35, 8. Stefanie Köhlová (Rak.) 1:04,43, 9. Elena Curtoniová (Tal.) 1:04,48, 10. Regina Sterzová (Rak.) 1:04,52, ... 50. Jana Gantnerová (SR) +4,45 s